Design Blog 3D

Stylový dětský pokoj a obývací pokoj – Brno

Aneb jak proměnit jeden pokoj na dva za rozumnou cenu

ÚKOL JASNÝ:

Vzít stávající obývací pokoj a přidat do něho jeden dětský pokojík navíc :). Naštěstí tento obývací pokoj byl dostatečně velký… až moc velký. Velká sedačka do U navzdory svým rozměrům působila prťavě. TV byla od sedačky příliš daleko, aby se z ní dalo pohodlně sledovat zprávy. V protějším rohu byl jídelní stůl s šesti masivními židlemi a přeci prostor zíval prázdnotou.

Nejvhodnějším řešením bylo vytvořit dětský pokoj v rohu mezi vstupními dveřmi do pokoje a balkónem. Příčka se umístí tak, že oddělí levé balkónové okno od balkónových dveří. Tím pádem, balkonové dveře budou ještě součástí obývacího pokoje, ale levé balkonové okno již bude oknem dětského pokoje.

Malé ergonomické vylepšení vznikne díky malému zkosení rohu pokoje. Díky němu bude přechod do obývacího pokoje otevřenější, příjemnější.

Nově navržený dětský pokoj je jen o 10cm užší jako původní pokojík, v kterém se mačkali dva kluci. Takto bude mít každý svůj vlastní pokojík.

Z časových a finančních důvodů byly pokoje navrženy z kusového nábytku, aby se daly zařídit co nejrychleji, vkusně a neutratit při tom všechny úspory. V takovém případě se dá vždy spolehnout na prodejny jako IKEA a DesignovyNabytek a další.


DĚTSKÝ POKOJ:


www.interierstudio3d.cz

Hlavními požadavky dětského pokoje byly: Rohový psací stůl, postel s úložným prostorem a peřiňákem a úložné prostory na hračky. Vše tohle v pokojíku najdete a ještě něco navíc. Na nábytku převládá bíla barva s dekorem dřeva, aby pokojík trochu rezonoval se zbytkem bytu.

Na stěnách převládá světlá šedomodrá barva, doplněná o tapetu s cihlovým motivem. (dětský pokojík nemusí vždy být tou křiklavou žluto-modro-zelenou hrůzou, z které bolí oči) 🙂 Křiklavé barvy jsou pro osvěžení pokoje jenom na skleněné tabuli a několika doplňcích.

Až se všude budou válet hračky tak bude v pokojíku víc než dost výrazných barev 🙂

Vše v návrhu se dá zakoupit v obchodech, jedině knihovna byla navržená na míru tak, aby maximálně využila prostor zkoseného rohu. Ta je však poskládaná z bílých laminátových polic podepřených dřevěnými latěmi, takže si ji vyrobí každý šikovný kutil 🙂


OBÝVACÍ POKOJ:


www.interierstudio3d.cz

Navzdory menším rozměrům, obývací pokoj nabídne stejné vymoženosti jako ten stávající, ale s lepším umístěním. Pořád je zde velká rohová sedačka pro 4 osoby a taburet. Navíc TV je teď umístěna v optimální sledovací vzdálenosti od sedačky, takže Vám neunikne žádný detail 🙂

V jídelním koutě najdete kulatý stůl o průměru 120cm bohatě postačující čtyř-členné rodině. Navíc zde najdete stylovou komodu sloužící jako příborník. S přehledem by se sem vešel i obdélníkový stůl o rozměru 180x90cm, ale nebylo to nutné.

Celkově je prostor navržen v minimalistickém skandinávském stylu, který je funkční, útulný a příjemný na pohled.


Děkuji, že jste si můj článek přečetli.

Níže si můžete prohlédnout celou galerii obrázků tohoto článku, včetně výpisu některých předmětů v tomto návrhu.

Jestli se Vám můj blogu líbí, velmi bych ocenil, kdyby jste zvážili jednu z možností jak ho podpořit. Nemusí Vás to nic stát.


CELÁ GALERIE:


SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *