Design Blog 3D

Stylová tmavě modrá kuchyně s obývacím pokojem

Jak proměnit i Vaši kuchyň na takovou co se jen tak neokouká

ZADÁNÍ

S návrhem této kuchyně jsem se rozhodl trochu experimentovat a vyzkoušet něco co se u nás jen tak nevidí. Ale proč? Ne že bych to dostal za úkol, ale měl jsem chuť vykročit ze své komfortní zóny a samotné zadání mi v tom nijako nebránilo. Spíše naopak, to zadání mě k tomu vybízelo.


www.interierstudio3d.cz

Byl to jeden z těch případů, kdy zákazníci (mladý manželský pár) se nemohli domluvit takřka na ničem 🙂 Ona chtěla tradičnější vzhled interiéru, on zase moderní interiér. Ona chtěla teplejší odstíny, on zase chladnější odstíny. Prostě protiklady se přitahují 🙂 Hledání kompromisů bylo stejně tak náročné. Když jsem z konzultace odcházel měl jsem zcela jasno jaká bude dispozice prostoru, ale ještě jsem netušil jaké zvolím barevné řešení a styl.


www.interierstudio3d.cz

Nějaké shody se ale přece jenom našli. Oba chtěli nevšední interiér. Také se oběma líbí mramor, který si přáli hlavně do koupelny a oba si dovedli v interiéru představit tmavě modrou barvu. Po chvilce hledání inspirace na mé pinterest nástěnce, jsem se rozhodl zariskovat. Mně osobně se velice líbí kombinace tmavě modré kuchyně s mramorovou pracovní deskou a bronzové úchytky. Ideální mix tradiční a moderní kuchyně, která je na místní poměry dost nevšední.


NÁVRH

Hlavní komunikace prostoru vede přes celou místnost od vstupu z chodby, kolem jídelního stolu až ke dveřím do pracovny, která je za kuchyní. Tato ulička je nechaná zcela volná a bez překážek. Z této uličky pak vedou tři odbočky. První odbočka vede přes obývací část prostoru až k francouzskému oknu do zahrady. Druhá odbočka Vás zavede k barovému pultu ostrůvku a k hlavní pracovní části kuchyně. Třetí odbočkou se dostanete k zadní části kuchyně, kde najdete spíž a lednici.


www.interierstudio3d.cz

V obývací části je velká pohodlná sedačka orientovaná ke stěně kde je rohový krb. Pro zvýraznění stěny jsem použil cihlový obklad, který se v našich interiérech moc často nepoužívá. TV set je tvořený jednoduchou sestavou dýhovaných skříněk doplněnou a černou kovovou konstrukci. Jako odkládací plochy kolem sedačky slouží odkládací stolek a dvoudílný konferenční stolek, oba masivní s kovovou konstrukcí. Pro útulnost jsem přidal ještě textilní taburet a na zemi také nesmí chybět koberec se zašlým vzhledem.


www.interierstudio3d.cz

Středem pozornosti je ale poměrně velká tmavě-modrá kuchyně s bílou mramorovou pracovní deskou. Hlavní pracovní část kuchyně s dřezem je pod oknem s výhledem do zahrady. Naproti je pohledný ostrůvek s barovým pultem. Vysoká kuchyňská stěna se skládá ze skříní pro vestavěné spotřebiče včetně lednice a nabízí velké množství uloženého prostoru.


www.interierstudio3d.cz

U jídelního stolu neuniknou pohledu dvě designové transparentní závěsné lampy s retro žárovkami, které nasvicují jístelní stůl. O sezení se pak postarají židle potažené černou broušenou kůží.


www.interierstudio3d.cz

Myslím si, že výsledný návrh interiéru byl velice povedený, i když na místní poměry hodně neobvyklý. Zákazníci se s tímto návrhem interiéru úplně neztotožnili a požádali mně o jinou barevnou variantu. U té jsem již šel na jistotu a výsledek skončil naprostou spokojeností zákazníků. O druhé variante tohoto interiéru se můžete dočíst v následujícím článku.


Děkuji, že jste si můj článek přečetli.

Níže si můžete prohlédnout celou galerii obrázků tohoto článku, včetně výpisu některých předmětů v tomto návrhu.

Jestli se Vám můj blogu líbí, velmi bych ocenil, kdyby jste zvážili jednu z možností jak ho podpořit. Nemusí Vás to nic stát.


CELÁ GALERIE


SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *