Design Blog 3D

Návrh přírodní kuchyně s praktickým ostrůvkem – Tišnov

Velká kuchyně je fajn, ale je třeba ji navrhnout tak, aby jste se při vaření zbytečně nenachodili.

ZADÁNÍ

Když se mladí majitelé nastěhovali do tohoto bytu, kuchyně zůstala stávající po původním majiteli. Ta sice nebyla ve špatném stavu, ale nebyla ergonomicky moc dobře vyřešena. Byla ve tvaru G a prostor ohraničený kuchyňskou linkou byl příliš velký. Na té ploše mezi kuchyňskými skříňkami by se s přehledem dal zatancovat valčík a třeba i akrobatický rokenrol 🙂 Velká kuchyně je fajn, ale je třeba ji navrhnout tak, aby jste se při vaření zbytečně nenachodili. A navíc tím, že je kuchyně ohraničená zdmi jen ze dvou stran, tak kuchyně ve tvaru G působí trochu jako ohrádka.

Noví majitelé byli s dispozicí kuchyně spokojení a chtěli ji nejdříve zachovat. Nicméně při osobní konzultaci jsem jim nastínil možnost varianty kuchyně s ostrůvkem, která v nich vzbudila zvědavost. Po chvilce váhání jsem nakonec rád, že mi dovolili pracovat právě s touto variantou. Dále si majitelé představovali novou kuchyni v přírodních odstínech ale s moderními prvky.


www.interierstudio3d.cz

NÁVRH

Základ nové kuchyně tvoří linka do tvaru L a velký ostrůvek s barovým posezením. Lednice je snadno přístupná, vedle trouby je dostatek odkládací plochy a celkově ergonomický trojúhelník kuchyně je mnohem menší než u původní kuchyně. Tím pádem se kuchař při vaření tolik nenachodí.

Ostrůvek sám o sobě působí velmi všestranně. Jednak nabízí pracovní plochu 180x80cm s varnou deskou, ale také barový pult s designovými barovými židlemi a boční police. Díky tomu je ostrůvek nejen praktický, ale i zajímavý na pohled. Zajímavostí je také policový systém zavěšený ze stropu. Ten také slouží kromě odkládací plochy také jako optický předěl mezi prostorem jídelny a kuchyně. Navíc bodová světla na spodní straně police slouží jako osvětlení barového pultu.

Kombinace masivního dřeva a bílého lesku zajistí přírodní a moderní vzhled, který se jen tak neokouká. Trochu rozmanitosti kuchyni dodává také cihlový obklad u zadní strany kuchyně.


www.interierstudio3d.cz

V jídelním koutě jsem použil jídelní stůl s masivní deskou a černými kovovými nohami a pohodlné jídelní židle s černým koženkovým potahem vhodné na delší sezení. Kombinace černé barvy v jídelní zóně je v kontrastu s bílou barvou v kuchyni. Tím se jídelní zóna opticky oddělí od kuchyně a celý prostor tak nepůsobí příliš fádně.

Již první odevzdaný návrh zbavil zákazníky všech nejistot ohledně nové dispozice kuchyně. Přece jenom kuchyně s ostrůvkem nabízí větší volnost pohybu a díky lepšímu přístupu do/z kuchyně se nebudete cítit jako v ohrádce 🙂


Děkuji, že jste si můj článek přečetli.

Níže si můžete prohlédnout celou galerii obrázků tohoto článku, včetně výpisu některých předmětů v tomto návrhu.

Jestli se Vám můj blogu líbí, velmi bych ocenil, kdyby jste zvážili jednu z možností jak ho podpořit. Nemusí Vás to nic stát.


CELÁ GALERIE:


SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *